tip na výlet

Sed consequat, leo eget bibendum sodales, augue velit cursus nunc, quis gravida magna mi a libero. Phasellus consectetuer vestibulum elit. Fusce fermentum. Aliquam eu nunc.

Donec sodales sagittis magna. Mauris sollicitudin fermentum libero. Cras sagittis. Vivamus laoreet.

Vestibulum facilisis, purus nec pulvinar iaculis, ligula mi congue nunc, vitae euismod ligula urna in dolor. Etiam ultricies nisi vel augue. Maecenas egestas arcu quis ligula mattis placerat. Aenean massa.

Loucký klášter

Loucký klášter je místo nebeského klidu. Tyto starodávné kláštery byli využívány jako hospodářská a společenská centra v každém kraji. Aniž bychom věděli čím, stále nás svoji zvláštností přitahují. Jedním z nejvýznamějších klášterních komplexů ve střední Evropě je klášter v Louce u Znojma, který vás zaujme svým vřelým přijetím. Tento klášter byl založen v roce 1190 knížetem Konrádem Ottou společně s jeho matkou Marií. Můžete zde nalézt nevšední úkazy architektury, doplněné dalšími uměleckými artefakty.

Malovaný sklep v Šatově

Nádherný malovaný sklep, který je vyzdoben malbami od lidového umělce Maxmilliana Appeltauera. Tento vinný sklep se nachází v pískovcovém svahu v Šatově. Sice tento sklep je znám jako vinným, zato se v něm nikdy víno neskladovalo ani vevyrábělo. Pravděpodobně už od samého počátku tento sklep měl mít funkční soukromé vinárny a být místem příjemného posezení.

Přihlásit se k odběru RSS - tip na výlet