Aktuálně

19. 4. 2019 Velikonoční prohlídka města s degustací vín

VELIKONOČNÍ PROHLÍDKU MĚSTA S DEGUSTACÍ VÍN“
Kromě speciálního chlebu s vlašskými ořechy a rozinkami z místního Pekařství Růžička bude pro Vás také nachystaný ke sladkému vínu velikonoční mazanec.
V rámci prohlídky navštívíme Vlkovu věž, která je centrem vín VOC Znojmo. Vychutnáme si nejen víno, ale také nádherný výhled na město Znojmo a okolí z výšky 32 m nad zemí.

20.4.2019 Výstava vín v Šatově

Tradiční výstava vín v Šatově s cimbálovou muzikou, taneční zábavou a bohatým občerstvením. Koná se od 9.00 do 2.00 hod.

Probíhá od: 20. 4. 2019 
Probíhá do: 20. 4. 2019 
Město: Šatov
Místo: kulturní dům
Typ akce: Soutěž, výstava vín

 

Více na www.vinarisatov.cz

 

8.5.2019 Festival vína VOC Znojmo

Ochutnávka nově zatříděných vín VOC Znojmo ročníku 2018 i starších. Po celý den bohatý kulturní program. Programem provází Ivo Dvořák, viceprezident Asociace sommelierů ČR

Degustace formou placených bločků. Pro jarní květnové dny si nemůžete vybrat lepší místo než právě Znojmo. Vstupné zdarma. Těšíme se na vaši návštěvu!

1.6.2019 Den otevřených sklepů v Šatově

Den otevřených sklepů v Šatově je akce, při níž máte jedinečnou možnost nahlédnout místním vinařům přímo do jejich sklepů a při tom ochutnat jejich skvělá vína.

Probíhá od: 1. 6. 2019 
Probíhá do: 1. 6. 2019 
Město: Šatov
Místo: sklepní ulice a okolí
Typ akce: Degustace a ochutnávky

Přijďte nahlédnout místním vinařům přímo pod pokličku.

- turistický vláček
- cimbálové muziky
- harmonikáři
- bohaté občerstvení

8.6.2019 Putování za znojemským veltlínem

Tradiční akce pořádaná spolkem Sdružení znojemských vinařů z.s. pro milovníky Veltlínu zeleného, ale samozřejmně i jiných vín v autentickém prostředí vinic a sklepů znojemské vinařské podoblasti. Letos je v programu návštěva vinařů ve vinařských obcích Višňové, Rajhrad, Branišovice, Bohutice...

29. 6. 2019 Vinařská 50 - Author Znovín Cup

Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je v 9.30 hod.

12. 9. 2019 Terroir znojemských vín

Výstava hroznů, burčáku a vína je doprovodným programem Znojemského historického vinobraní. Současně proběhne i 40. ročník výstavy ovoce, zeleniny, produktů a květin Znojemsko – Zahrada Moravy. Otevřeno 11.00-18.00 hod.

Pořádá  Agentura Znojemia s spolek Sdružení znojmeských vinařů, z.s. s partnerem SOŠ Znojmo.

13. 9. 2019 ZNOJEMSKÉ HISTORICKÉ VINOBRANÍ

Davy poddaných krále Jana Lucemburského budou na Znojemském historickém vinobraní 2019 opět vítat vznešeného panovníka, oslavovat jiskřivé víno, lahodný burčák a veselit se při hudbě v ulicích a mázhauzech. Historický program na 13 scénách vás nenechá celé tři dny konání vydechnout!

16. 11. 2019 Festival mladých vín v Šatově

Degustace mladých vín v kulturním domě Šatov, které se koná od 13.00 do cca 2.00 hod. Přijďte ochutnat mladá vína místních vinařů. Chybět nebude cimbálová muzika, taneční zábava ani bohaté občerstvení.

2018 Vinařská pohotovost Šatov

Už se vám někdy stalo, že jste dojeli do vinařské obce a všechny sklepy byly zavřeny? TO SE VÁM UŽ NESTANE!!!

Každý týden si místní drobní vinaři střídají službu pro vás. Tím se snažíme vám zaručit alespoň jeden otevřený sklípek drobného vinaře, který vás rád obslouží a nalije vám skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů naleznete na www.vinarisatov.cz