Aktuálně

12. - 29.7.2018 Hudební festival Znojmo

14. ročník Hudebního festivalu Znojmo stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Na festival přijede patron festivalu Pavel Šporcl a řada dalších. Nebudou chybět Malí géniové, koncert při svíčkách, matiné v přírodě či varhanní matiné v kostele.

Patronem Znojemského hudebního festivalu je od samého počátku houslový virtuóz Pavel Šporcl, jehož špičkové koncerty nechybí v žádném ročníku festivalu.

8.6.2018 Den otevřených dveří Křížového sklepa v Příměticích

Den otevřených dveří Křížového sklepa spojený se dnem otevřených dveří Památníku Prokopa Diviše se uskuteční od 14.00 do 20.00 hod. Individuální prohlídka architektonicky unikátního sklepa a pochůzková ochutnávka až 10 vzorků vín. Přístup z náměstí i přímo z hotelu "N". Vstup zdarma.

Den otevřených dveří se uskuteční před výročím vztyčení prvního bleskosvodu na světě ve tvaru kříže (15. 6. 1754) premonstrátem Prokopem Divišem v Příměticích. Současně byl v té době v těsné blízkosti dokončován největší jezuitský sklep na světě ve tvaru kříže rovněž v Příměticích.

8.5.2018 Festival vína VOC Znojmo

V rámci festivalu se jako každoročně představí nově certifikovaná vína VOC Znojmo (vína originální certifikace).

I v tomto roce na vás čeká od 10.00 do 20.30 hod. bohatý program.

Více na: www.vocznojmo.cz

5.5.2018 Vinobus VOC Znojmo

Turistický autobus, který vás od 5. května do 16. září odveze do krás Znojemska. Vhodný i pro cyklisty. Po trase jsou tři 15minutové zastávky na placenou degustaci vín.

Město: Znojmo

Místo: Znojmo a okolí, 1. zastávka - Masarykovo náměstí

 

 

Více na:  www.vinobus.cz

 

7.5.2018 Jarovín rosé Znojmo

Unikátní pultová degustace věnovaná výhradně růžovým vínům a klaretům. Největší přehled o rosé vínech získáte výhradně na této tradiční akci! Stejně jako v předešlých letech jsou na zvláštním pultu prezentována perlivá a šumivá vína ze soutěže KRÁL VÍN České republiky. Koná se od 14.00 do 21.00 hod.

 

Místo: foyer znojemské radnice, ulice Obroková a před ní

Typ akce: Soutěž, výstava vín

NEJVĚTŠÍ DEGUSTACE SEKTŮ  A RŮŽOVÝCH VÍN  V ČESKÉ REPUBLICE.

 

Vstupne: 250Kč / 1 osoba

V ceně vstupného

Poukázky na víno v hodnotě 150 Kč.

28.4.2018 Vynášení hroznového kozla do vinohradu

Spolek přátel Hroznové kozy zve na Vynášení hroznového kozla do vinohradu. Tradiční vinařská akce, kdy je hroznový kozel i s celou svou rodinou vypuštěn do vinohradu, který střeží až do sklizně. Cestou zahraje cimbálová muzika, občerstvení zajištěno. Podrobnosti na webu.

14.4.2018 Snoubení vína a regionálních sýrů

Řízená degustace 6 vzorků vín a jejich snoubení se sýry z místního regionu. Cena 350 Kč/osoba. Čas 18.00-21.00 hod.

Místo: Pension Jesuitská s vinným sklípkem

Typ akce: Degustace a ochutnávky

                                                            

www.navajn.cz

30.3.2018 Velikonoční prohlídka města s degustací vín

Prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků vín ze znojemské vinařské podoblasti, velikonoční mazanec ke sladkému vínu, augustiniánské víno, degustace 1 vzorku kávy vedená baristou. O historii vykládá zkušený průvodce. Cena 350 Kč/osoba. Čas 18.00-21.00 hod.

Místo: Zelenářská 16, vchod nad radniční pasáží

Typ akce: Degustace a ochutnávky

 

 

Stránky