Aktuálně

25.8.2017 Královský košt Znojmo

Velká pultová degustace 600 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky určená nejširší veřejnosti, milovníkům vín i odborníkům z vinoték a gastronomie.

18.8.2017 Noční romantické Znojmo

Populární noční ochutnávka bílých sladkých a růžových vín s návštěvou Vlkovy věže a prohlídkou města Znojma. Romantická prohlídka nejen pro zamilované. Cena 300,-/os. (degustační sklenice na památku)

15.7.2017 Prohlídka Znojma se znovínským vínem

V rámci prohlídky se budou degustovat vína na netradičních místech historické části města Znojma.

Po celou dobu se o vás bude starat průvodce a sommelier. Nebude chybět ani "sabrage" - odseknutí hrdla láhve šavlí.

Místo: historická část města

9.7.2017 Řízená degustace růžových a sladkých vín

Formou řízené degustace ochutnáme 8 vzorků vín v krásném prostředí Znojemského podzemí,

chybět nebudou ani sýry a speciální chléb s vlašskými ořechy a chléb s rozinkami. Cena 300 Kč/os. Sraz 5 min. před začátkem, začátek v 19.00 hod. Doporučujeme rezervaci míst!

 

1.7.2017 Vinařská 50 - Author Znovín Cup

Podél vinic a kolem malebných sklípků, přes vřesoviště a lesy, po venkovských silničkách i kolem klikatého toku hraniční řeky Dyje vede trasa cyklistického závodu, který si v minulých letech získal nebývalou popularitu. Start je v 9.30 hod.

25.8.2017 Královský košt Znojmo

Mimořádně velká pultová degustace 600 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky, která putuje po velkých městech celé ČR. Formou koštu tu budou prezentována nejlepší vína aktuální nabídky českých a moravských vinařů. V průběhu večera je pro vás připraven zajímavý doprovodný program.

14.-17.9.2017 - 12. Terroir znojemských vín

Výstava hroznů, burčáku a vína ze stejných odrůd, společně s výstavou ovoce, zeleniny, produktů a květin Znojemsko - Zahrada Moravy. Doprovodný program Znojemského historického vinobraní.

Výstava hroznů, burčáku a vína

15.-17.9.2017 ZNOJEMSKÉ HISTORICKÉ VINOBRANÍ

Velkolepá historická slavnost, největší svého druhu. Rytířské turnaje, historické tržnice s ukázkami řemesel, vojenská ležení, ulička chudiny, bohatý multikulturní program na 12 scénách. Dominantou slavností je historický průvod městem. Ochutnávky vín a burčáku.

První Znojemské historické vinobraní se uskutečnilo již v roce 1966. Jeho autorem a zakladatelem byl František Koukal, který dokázal ve svém scénáři skloubit jak slavnou minulost královského města na řece Dyji, tak i jeho zachovalé historické kulisy a vinařskou tradici.